Hi everyone, welcome to my blog! I decided to share some of my life with you here so I hope you enjoy reading it. Get yourself comfy on the sofa with a hot cup of tea and Emilia's Lifestyle blog..

Monday, 23 March 2020

Healthy Lasagna Recipe / Recept na Zdrave Lasagne


Hello,
I was just making my healthy lasagna for dinner tonight and thought why not share my recipe with you all. It is healthier version of lasagna but soo delicious.
Lets get started!Ingredients for the sauce:               

 • chopped onion                         
 • crushed garlic                       
 • 400 g tin of tomatoes            
 • 1 tsp sea salt                        
 • 1tsp dried oregano           
Heat small amount of oil in a pan and when hot add onion, sauce until brown, add garlic sauce for 2 minutes and add tin of tomato, salt and oregano. Mix together and put into the blender for a minute.
Once blended set aside in a bowl.

Ingredients for Lasagna  

 • 300g chopped mushrooms      
 • 500g minced beef                        
 • oil                                          
 • Lasagna sheets                   
 • Crème fraiche or natural yogurt   
 • 200g grated cheddar cheese       
 • salt

Boil some water in  a pot for lasagne sheets. Once water boils keep adding 2-3 sheets each time into the water for few minutes. Once they are soft enough to bend easily take them out and fold over a drainer placed in a sink ( see photo). Continue to add 2-3 sheets into the water and cook until soft. You might need around 10 sheets.
To the pan on little oil fry mushrooms until soft. Add beef mince and let it fry until brown. keep stirring now and again to make sure it doesn’t stick to the pan. Once cooked add tomato sauce and take off the heat.To start layering into the lasagna dish, start with meat mixture. Place very thinly all over the bottom of the dish.
Put sheets over the top to cover and spread couple of spoons of natural yogurt all over. Sprinkle little of salt and some grated cheese over the top. Continue the same process of layering until you get to the top. I had 3 layers.
Make sure you put plenty of cheese over the top and the end.
place in the over on 200C for 30 minutes or until golden brown on the top.
Enjoy with some home made chips and veg or salad.

If you try this recipe please let me know what you think!

Emilia
xxxSlovakian version 


Dobrý deň všetkým.


Dnes varím na večeru moje obľúbené zdravé lasagne, a tak som sa rozhodla, že sa s Vami podelím o recept.
Poďme hneď na to.
Na prípravu červenej omáčky potrebujete :
· pokrájanú cibuľku
· pokrájaný cesnak
· 400g pokrájaných paradajok z konzervy ( bez kože )
· 1kl soli
· 1kl suché oregano


Na panvici zohrejete trošku oleja a pridáte cibuľku. Posmažte až kým nezhnedne, pridajte cesnak a smažte ešte 2 minútky. Potom pridáte paradajky ( tu v Anglicku predávajú pokrájané paradajky bez kože v konzerve), ak nemáte, pokrájajte si čerstvé paradajky. Ďalej pridajte soľ, oregano a zamiešajte. Omáčku dáte do mixéra a mixujte 1 minútu. Následne ju preložte do misky a nechajte ju chvíľku bokom.


Na lasagne potrebujete:

· 300g nakrájaných šampiňónov
· 500g pomletého hovädzieho mäsa
· olej
· 10 plátkov lasagne (ak nemáte chuť na kupované, skúste si urobiť cesto ako na rezance , ale vykrajujte dlhé plátky )
· kyslá krémová šlahačka alebo biely jogurt
· 200g postrúhaného syra


Zavarte vodu v hrnci, keď sa voda varí, pridajte 2-3 lasagne plátky a nechajte variť, až kým nie sú mäkkšie a ohybnejšie. Potom ich vytiahnite a preložte cez cedidlo v umývadle. (pozrite fotky) Do vody pridajte dalšie 2-3 plátky a opakujte proces. Ak dáte viac plátkov naraz, može sa stať, že sa zlepia dokopy. Keď sa plátky varia, premiešajte a oddelte ich od seba, aby sa nezlepili

Na panvici zohrejte olej, pridajte šampiňóny a posmažte. Keď pustia štavu a zmenšia sa, pridajte pomleté mäso a varte až do hneda. Pridajte paradajkovú omačku.


Pripravte si plech alebo misu, ktorú použijete na lasagne. Prvú tenkú vrstvu mäsovej zmesi si dajte na spodok. Na zmes som si dala lasagne plátky, aby som všetko pokryla

Vrch potrite dvoma lyžicami jogurtu alebo šlahačky, posolte a posypte postúhaným syrom. Ja som použila šľahačkový krém a bol výborný. Postup zopakujeme. Pridáme mäsovu zmes, plátky, krém, soľ a syr. Ja som to opakovala 3 krát. Na vrch som nasypala veľa syra a piekla na 200 stupňov po dobu 30 minút až do hneda.

A máme hotovo. Možete podávať k hranolkám, k zelenine alebo šalatu.

Dobrú chuť prajem!SHARE:

2 comments

 1. That looks delicious Emilia . Need to start cooking health dinners.

  ReplyDelete

Blogger Template by pipdig